2011. január 19., szerda

Bevezetés a virslifőzés alapjaiba

Anya szerint a főzéshez elég olvasni tudni. Általában még a legegyszerűbb fagyasztott ételeken is van valami rövidke leírás arról, hogy hogyan is kéne elkészíteni. Nos, véleményem szerint ezek a leírások, kifejezetten nekünk készültek. Kár, hogy gyakran csak a szándékuk helyes, a leírás bizony nem elég pontos. De erről majd később. Viszont van olyan ennivaló, amire még csak egy sornyi elkészítési javaslatot se írtak, mert annyira triviális dolog, hogy virslit igenis mindenki tud főzni...

Persze, ez egy erős általánosítás. Amióta koleszos vagyok, és magamnak készítem a virsliket, megtudtam ezt-azt. De haladjunk sorban. Ha odáig jutunk, hogy nem hentesnél, hanem valami bevásárlóközpontban vásárolunk, figyeljünk arra, hogy az ár erősen összefüggésben van a virsli minőségével, vagyis ha nem szeretnél semmilyen kellemetlen következményt, gondolkozz el, hogy neked mit ér meg pár száz forint. Egyszer vettem 300.- ért egy kiló virslit... többet nem fogok.
Jöhet a következő fontos tudnivaló. A virslit lehet nyersen is enni! Akár mennyire főzöd meg, BIZTOS nem lesz tőle semmi bajod, nem kell hasadásig főzni! A szétfőtt virsli hasonlít a meztelencsigához...
A bőrére is vessünk pár másodpercet, általában főzés után könnyebben jön le. Általában a rosszabb minőségű virslik, amikben kevesebb a hús, több az adalék, épp ezért olcsóbbak, hamarabb hasadnak szét. Tehát a képen látható virsli nem jófajta és nincs is jó elkészítve. (Bevallom, én csináltam, de még régen, és mindenki túlélte!) Szóval főzés... pár percig forró vízbe tesszük. Ennyi.

..lenne, ha eme egyszerű kaja lényege nem a sokszínűségében rejtőzne. Ugyanis, mikróban elkészítve is hamar ehető. Ha kicsit igényesebbek vagyunk, veszünk hozzá némi sajtot, amit majd csíkokra szeletelünk és a hosszába felmetszett virslikbe gyömöszöljük. Amikor a sajt már olvad, el is készültünk. Ha van grill funkció a mikrón, használhatjuk, de inkább kombinálva, mert az csak a felületet süti meg.

Ha kedvünk támad felhasználni a lakótársak olaját, akkor lisztben megforgatva olajban is kisüthetjük, amitől ugye ropogós lesz. Akik ráérősebbek, azok panírozhatják is, bár az már egy másik szint. További számtalan lehetőségünk van feldolgozni a maradék virslit, de mi most csak az alapokkal foglalkozunk. Leggyakoribb körete a kenyér, finom ropogós. Természetesen ketchup, mustár mindig jó mellé, de legjobb a hideg sör.

2011. január 17., hétfő

Bemutatkozás, köszöntés

Sziasztok!

Az egyetemisták halmazában kicsiny, ám egyáltalán nem jelentéktelen helyet elfoglaló tömeg, a kollégisták csoportja. Ők azok, akik önként (vagy ki-miért) eltávolodik a szülői háztól és nekilátnak "önfenntartani"  magukat.
Ők vagyunk mi is.
Eleinte sok nehézségünk adódott, amit a megszokott környezet hiánya okozott. De mi (úgy mint nagyon sokan előttünk) megtaláltuk az utat. És ezzel a bloggal szeretnénk minden kezdő egyedül élőt  megmenteni az éhhaláltól... No, ez mondjuk kicsit túlzás, inkább csak ötleteket és tippeket adunk majd, amiket mi is úgy kaptunk, és amikre néha szükség is volt.

Olyasmi ez, mint egy nagyon nagyon amatőr szakácskönyv. Informál és szórakoztat. Ez tehát a kettős cél, amiért nekilátok.